(+420) 777 734 423 malasarka@rpmservice.cz

O nás

Vznik Malé Šárky souvisí se změnami vyvolanými sametovou revolucí. V té době do České republiky směřovala řada zahraničních firem a institucí s vidinou grandiózního růstu na nových trzích. Pro jejich manažery v té době v Praze i mimo Prahu neexistovalo bydlení odpovídající vyšším středním vrstvám na západě. Vybudováním mezinárodní školy v Nebušicích a blízkostí letiště v Ruzyni se rozhodla americká developerská firma Hines vybudovat čtvrť se všemi službami, jednotící urbanistickou koncepcí a správou podle vyspělých západních zemí. Najala k tomu renomovaného francouzského architekta Luc-Emile Bouche Florina, který trvale působí v urbanistické komisi EU s tím, že čtvrť musí organicky zapadnout do venkovského prostředí Nebušic.

Během let se měnila struktura obyvatel i složení akcionářů

Rok 2014 2019
Počet akcionářů 107 111
Velký akcionář (10 + více domů) 9.99% 9.20%
Velký akcionář (2 + více domů) 23.88% 22%
Individuální akcionáři 66.12% 68,8%

Urbanistická koncepce areálu byla a je natolik ojedinělá, že ji často využívají filmaři pro vyjádření kultivovaného bydlení vyšších středních vrstev. I přesto, že koncept správy areálu nemá v ČR dostatečnou právní podporu na rozdíl od některých západních zemí, podařilo se prostřednictvím vnitřních organizačních norem v zásadě do této chvíle zabezpečit udržování jednotného stylu, péči o park a zahrady a údržbu domů

V areálu se nachází celkem 5 typů domů z části podsklepené, které jsou zařazeny v kategoriích podle výměry o velikosti 112 – 195 m2.

Fotky z natáčení reklamy pro Škoda auto